Ligos pirštai

Žmonės, turintys plaktukėlio formos pirštus, sunkiai prisitaiko avalynę, neretai kenčia chroninių nuospaudų ar net pragulų, susidariusių pirštų viršutiniame paviršiuje, skausmus. Dažniau grybelinė infekcija apima kojos pirštų nagus, tačiau gali pažeisti ir rankų pirštų nagus.

Video Problema - sulinkę kojų pirštai Medicinoje tai vadinama plaktukine pirštų deformacija. Tai gana dažnai sutinkama patologija.

Dažniausiai nukenčia antras, trečias, rečiau - ketvirtas ir penktas pirštai. Žmonės, turintys plaktukėlio formos pirštus, sunkiai prisitaiko avalynę, neretai kenčia chroninių nuospaudų ar net pragulų, susidariusių pirštų viršutiniame paviršiuje, skausmus.

Tai apsunkina vaikščiojimą, mažina darbingumą.

Mėšlungio profilaktika

Ši deformacija paprastai atsiranda kaip pasekmė kitų pėdos deformacijų Achilo sausgyslės sutrumpėjimo, "įgaubtos pėdos" ir kt. Pirštai šios ligos atveju įgauna plaktukėlio formą, būna sulinkę, pakelti į viršų.

ligos pirštai

Pirštų tiesiamosios sausgyslės būna įtemptos, laiko pirštus pakeltus aukštyn. Užsitęsusiais atvejais pirštai netgi išnyra, judesiai tampa riboti, skausmingi ar formuojasi skausmingos nuospaudos ir netgi opos pirštų nugarinėje pusėje.

ligos pirštai

Kartu su pirštų plaktukinėmis deformacijomis dažnai būna ir skersinė plokščiapėdystė bei skausmingos nuospaudos pade ties padikaulių galvutėmis. Tai apsunkina vaikščiojimą, sunku pritaikyti avalynę.

ligos pirštai

Ypač sunku vaikščioti, kol batai nauji, nepranešioti. Deformuoti pirštai paprastai gydomi chirurgiškai atliekant sąnarių, kaulų ir sausgyslių rekonstrukcijas.

ligos pirštai

Operacijos apimtis būna labai įvairi ir priklauso nuo to, kas lėmė šią deformaciją, t. Operacija paprastai atliekama nuskausminus vietiškai arba užblokavus visus ligos pirštai nervus.

 • Neinfekcinės ligos ir traumos
 • Atliekant psichologiškai ir fiziologiškai nepriimtiną judesį, raumenį gali sutraukti mėšlungis.
 • Sustaines sužeistas policininkas
 • Skubėti paslėpti skausmą
 • Apie autorių Raynaud sindromas Raynaud sindromas Reinò sindròmas, Renò sindròmaspriepuoliniai pasikartojantys rankų, rečiau kojų pirštų, kitų kūno dalių ausų, nosies, smakro odos kraujotakos sutrikimai.
 • Liaudies sąnarių skausmas

Visiškas ligos pirštai narkozė dažniausiai nėra reikalingas. Jei atliekamas tik pirštų ištiesinimas, pacientai paprastai jau tą pačią dieną išvyksta į namus ir vaikščioja dėvėdami specialią avalynę tol, kol iš kojos pirštų pašalinamos pirštų padėtį užfiksavusios vielutės.

Jeigu dėl kokių nors priežasčių operacijos atlikti negalima, taikomos įvairios priemonės vaistai, specialūs įdėklai, speciali avalynė ir pan.

Kas sukelia šią ligą ir kaip palengvinti jos keliamas kančias? Druskos kaupiasi sausgyslėse ir kremzlėse. Sutrikus kepenų ir inkstų funkcijai, šlapimo rūgštis lėčiau skaidoma ir ne visiškai pašalinama iš organizmo. Stiprius sąnarių skausmo priepuolius gali sukelti minėti sutrikimai arba su maistu į organizmą patekę alergenai.

Jeigu manote, kad jūsų pėdos pirštų forma netaisyklinga, jaučiate skausmus ar niekaip negalite atsikratyti nuospaudų, būtų pravartu ilgai nelaukus pasikonsultuoti su specialistu. Autorius: Marius Bisigirskas, gydytojas.

 1. Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į šaltinius.
 2. Sukelia sąnarių skausmo malšinimas
 3. Reino liga – Vikipedija
 4. Problemos pirštų sąnarių
 5. Išlaikyti patinimas pirštu
 6. Ką mūsų pėdos mums sako apie sveikatą? - revolutionfestival.lt
 7. Raynaud sindromas - Visuotinė lietuvių enciklopedija